Türkçe   English   
+90 (535) 354 98 35
Bugün Dün Toplam
10
0
16.559

HAKKIMIZDA

Sermat Kartela ve Matbaacılık 1995 yılından bu yana reklam ve baskı sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. İlk başlarda uzmanlık alanı serigraf baskı olan firmamız özellikle son 8 senedir uzmanlık alanını sadece boya firmalarına özel renk kartelaları üretmek ve basım alanına çevirmiş ve bu konuda oldukça uzmanlaşmıştır. Geniş ürün yelpazesi, çözüm üreten yaklaşımı, uygun fiyat ve kaliteli hizmetiyle bu sektörde saygın bir yer edinmiştir. 

Renk kartelası boya üreticileri için vazgeçilmez ürünlerden biridir. Boya imalatı yapan firmalar ürünlerini pazarlayabilmek ve renklerini müşterilerine sunabilmek için kesinlikle bir kartela yaptırmak zorundalar veya mevcut olan renk kartelalarını baz almaları gerekmektedir. Her firma hem kendi reklamlarını yapmak ve hem de renklerini göstermek için boya renk kartelası yapmalıdır. Genel olarak iç cephe renk kartelası, dış cephe renk kartelası, silikonlu boya renk kartelası, sentetik, hammerton, mozaik sıva renk kartelaları gibi kısımlara ayrılmaktadır. Renk sayısına göre normal katlamalı veya yelpaze şeklinde renk kartelası yapılabilmektedir. Boya renk kartelası yapacağımız renkler çok fazla ise yelpaze renk kartelasını tercih etmemiz gerekmektedir. Kartela imalatında pigment oranı yüksek boyalar serigrafi baskı yöntemi ile kağıt üzerine aktarılmaktadır.

 
Boya renk kartelası temel olarak üç yöntem ile yapılır. Birinci yöntemde sizden aldığımız boyalar, serigrafi baskı yöntemi ile kağıt üzerine aktarılarak renk çipleri oluşturulur. İkinci yöntemde orijinal boyalar yine serigrafi baskı yöntemi ile kağıda zemin olarak basılır ve renk çipleri halinde özel bıçakla kesilir. Kesilen renk çipleri 70x100cm otomatik yapıştırma makinemiz ile bir kerede kartela üzerine yapıştırılarak kartela oluşturulur. Hammerton boyalar ise kağıt üzerine uygulandıktan sonra yine bu yöntemle kesilip karteladaki yerlerine otomatik makine yardımı ile el değmeden yapıştırılır. Üçüncü yöntem ise yelpaze şeklinde renk kartelasıdır. Renk adedine göre bir sayfada iki , üç veya dört renk bulunabilmektedir.